ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

کاربرد آب مقطر

کاربرد آب مقطر

آیا می دانید مهمترین کاربرد آب مقطر چیست؟

حتما می دانید که مهمترین کاربرد آب مقطردر موارد صنعتی و دارویی می باشد و مهمترین دلیلی که برای این مسئله وجود دارد این است که درون آب مقطر ناخالصی و املاح مضری وجود ندارد.البته این نوع آب کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد که از جمله مهمترین کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از این آب می توان برای شستن دستگاه های لیزری استفاده کرد.
  • در چیلرها نیز از این نوع آب استفاده می کنند.
  • برای پر کردن آبنما و همچنین آکواریوم و دستگاه های اکسیژن هم از آب مقطر استفاده می شود.
  • استفاده از آب مقطر در داخل رادیاتور اتوموبیل ها در قسمت سیستم خنک کننده.
  • برای ساخت و تولید صابون و کنسروسازی و همچنین ساخت انواع لوازم آرایش و… نیز کاربرد دارد.

این نکته را در کاربرد آب مقطر باید در نظر داشته باشیم که در صورتی که کوچکترین ایرادی در آب مقطری که برای ساخت این محصولات استفاده می شود وجود داشته باشد ممکن است خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

 

آیا از مهمترین کاربرد آب مقطر مطلع هستید؟

 

به نظر شما کیفیت آب مقطر در کاربرد آن نقش دارد؟

در جواب به این سوال باید بگویم که بله،کیفیت این آب در استفاده از آن بسیار مهم است به خصوص اگر از این آب برای صنعت داروسازی و ارایشی استفاده می شود حتما باید به بهترین شکل ممکن تهیه و تولید شده باشد و مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین بهترین کار این است که این آب را از شرکتی تهیه نماییم که به کیفیت محصولات آن اطمینان کامل داریم.

شرکت مروارید پارس دستجرد با سابقه ی طولانی و تجربه در زمینه ی ساخت و تولید آب مقطر و آب دیونیزه با بهترین کیفیت ضمانتی معتبر در کیفیت بالای این محصول به شما عزیزان می دهد.این شرکت با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها این محصول را برای شما آماده سازی می نماید و با قیمت های مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

کاربردهای صنعتی متعددی در رابطه با تقطیر وجود دارند. تقطیر، مرحله ای است که در آن مایع از سایر مواد موجود در آن طی فرایند های مختلفی از نقاط جوش جدا می گردد که ، نمک زدایی آب، پالایش نفت و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به کاربرد آب مقطر و کاربردهای متعدد آن متمرکز می شویم.

شاید فکر کنید که آب مقطر تنها برای بررسی های آزمایشگاهی و همین طور تغذیه نوزادان تازه متولدشده به کار می رود، اما کاربرد آن فراتر از این موارد می باشد و باید بدانیم که امروزه آب مقطر یکی از مهمترین انواع آب به شمار می رود.

 

کاربرد آب مقطر و تاثیر آن در تعمیر لوازم خانگی

 

کاربرد آب مقطر در مصارف خانگی و غیره :

  • کاربرد آب مقطر در آب آشامیدنی

شرط می بندیم از افراد زیادی شنیده ایدکه نوشیدن آب از شیر آب لوله کشی بسیار بهتر است، چرا که املاح موجود در آن مورد نیاز بدن می باشند. سوالی که برای این افراد مطرح می شود، این است که “چرا از آب مقطر جهت نوشیدن استفاده می کنید؟” آب مقطر تا اندازه ای همانند آب مرده می باشد، زیرا تمام املاح و مواد معدنی خود را از دست داده است و بدین ترتیب برای نوشیدن درطولانی مدت توصیه نمی شود.

در حقیقت، درست است که بدن انسان برای داشتن عملکرد بهتر نیاز به مواد معدنی دارد، اما سوال بزرگتر این است که آیا مواد معدنی تنها در آب شیر یافت می شوند و در واقع همان موادی هستند که بدن بدان ها نیاز دارد؟

مواد معدنی چون کلسیم ، آهن، منیزیم و مواد دیگر موجود در شیر در میوه ها و سبزیجات نیز یافت می شوند، اما در یک مورد اختلاف دارند که جنبه حیاتی آن می باشد: ساختار شیمیایی.

این مواد معدنی از آب های زیرزمینی و یا سطح آب به وجود می آیند و به خاطر گذشتن از روی سنگ ها، مملو از مواد معدنی می باشند، چرا که از معدن و خاک سرچشمه می گیرند.

حال، دلیل اینکه متولد نشده ایم تا سنگ و خاک بخوریم این است که بدن ما به آنزیم هایی که در گذر از معدن یافت می شوند، احتیاجی ندارد. اما این موضوع برای گیاهان حالت معکوسی دارد، زیرا گیاهان از دل خاک و زمین پدید می آیند و قابلیت آن را دارند که این مواد غیرارگانیک را به صورت ارگانیک تجزیه نمایند و در دسترس انسان ها و حیوانات قرار دهند.

پس بدین دلیل است که از گیاهان به عنوان بهترین منبع ویتامین و مواد معدنی مصرف می کنیم و از این طریق می توانیم تمام نیازهای بدن را برطرف سازیم، اما در مورد نوشیدن آب این طور نیست. لزومی ندارد که ما آب را تجزیه و باعث جذب آن شویم، جرا که وظیفه اصلی ما، تحویل دادن مواد مغذی و مقوی به سرتاسر بدنمان می باشد و خود بدن مرحله جذب آن را انجام خواهد داد.

بنابراین، یکی از مهمترین کاربردهای آب مقطر، استفاده آن در آب آشامیدنی است. این نوع آب، به دلیل نداشتن مواد معدنی غیرارگانیک و همین طور سایر مواد آلوده و غیرمفید، بهترین آب نوشیدنی به شمار می رود.

 

کاربرد آب مقطر در آب آشامیدنی

پست الکترونیک:  pars.transport@yahoo.com

تلفن:  ۰۲۵-۳۷۷۵۳۲۳۸ / ۰۹۱۲۰۶۹۹۳۵۴

دورنگار:  ۰۲۵-۳۳۳۴۳۷۸۵

تلفن همراه:  سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۵۸۴۲۵۸۴۲

آب مقطر از کجا بخریم

آب مقطر برای پزشکی

تقطیر چیست؟

تقطیر، مرحله ای است که در آن مایع از سایر مواد موجود در آن طی فرایند های مختلفی از نقاط جوش جدا می گردد که ، نمک زدایی آب، پالایش نفت و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا می توان آب خالص را نوشید؟

یکی از مهمترین کاربردهای آب مقطر، استفاده آن در آب آشامیدنی است. این نوع آب، به دلیل نداشتن مواد معدنی غیرارگانیک و همین طور سایر مواد آلوده و غیرمفید، بهترین آب نوشیدنی به شمار می رود.

آب خالص را از کجا می توان خرید؟

شرکت مروارید پارس دستجرد با سابقه ی طولانی و تجربه در زمینه ی ساخت و تولید آب مقطر و آب دیونیزه با بهترین کیفیت ضمانتی معتبر در کیفیت بالای این محصول به شما عزیزان می دهد. این شرکت نازلترین قیمت را برای محصولات خود در نظر گرفته است.