ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

فرمول آب مقطر

فرمول آب مقطر

فرمول آب مقطر به چه صورت است؟!

فرمول آب مقطر به چه صورت است ؟ آب دیونیزه همان آب بدون یون است که در صنعت های مختلف کاربردهای فراوانی دارد اما هزینه ی تهیه و تولید آن کمی بالا می باشد.به همین علت در برخی از مصارف از جمله مراکز بهداشتی و صنعتی از آب مقطر استفاده می شود زیرا تهیه و تولید این آب مقرون به صرفه و مناسب می باشد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که از آب مقطر در برخی از مناطق خشکسال کشور برای تامین نیاز به آب آشامیدنی نیز استفاده می شود به این صورت که آب دریا را تقطیر می کنند و برای آشامیدن مورد استفاده قرار می دهند.

 

فرمول آب مقطر به چه صورت است؟!

 

 

نگاه کلی به فرمول آب مقطر

آب موجود در طبیعت که مورد استفاده قرار می گیرد از دو بخش تشکیل شده است:

  • قسمت حلال آب.
  • انواع نمک هایی که در آب حل شده اند.

زمانی که شما می خواهید عمل خالص سازی آب را انجام دهید باید به آن حرارت دهید.این عمل موجب می شود تا تمامی ناخالصی های موجود در آب من جمله نمک در ظرفی که آب در آن جوشانده می شود رسوب کند.بخار خارج شده از آن ظرف حرارت دیده نیز در هنگام سرد شدن به مایع تبدیل می شود که همان آب مقطر نامیده می شود.

PH آب مقطر ۷ است و نمی توان آن را خورد و دمای جوش آن نیز کم است.

مهمترین مصارف آب مقطر

  • استفاده در مصارف پزشکی
  • استفاده برای برخی از مصارف نظامی
  • اتسفاده برای ماشین های صنعتی
  • استفاده در آزمایشگاه ها
  • استفاده در تولید برخی مواد شیمیایی
  • استفاده در طلا سازی و جواهر سازی و…

کیفیت آب های مقطر در کاربرد و تاثیر گذاری آن متفاوت می باشد.به هر اندازه که کیفیت این آب بهتر باشد تاثیر گذاری آن به مراتب بالاتر می رود.عمل تقطیر سازی آب یک روش حساس است که باید به درستی و با استفاده از دستگاه های با کیفیت انجام شود.در غیر این صورت آب به دست آمده نتیجه ی مطلوب را به شما نخواهد داد.

برای تهیه ی این آب با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با شرکت مروارید پارس تماس بگیرید

قیمت فروش آب مقطر و دمین

آب مقطر

آب مقطر از کجا بخریم

پست الکترونیک:  pars.transport@yahoo.com

تلفن:  ۰۲۵-۳۷۷۵۳۲۳۸ / ۰۹۱۲۰۶۹۹۳۵۴

دورنگار:  ۰۲۵-۳۳۳۴۳۷۸۵

تلفن همراه:  سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۵۸۴۲۵۸۴۲

چرا آب خالص مقطر را جایگزین آب دیونیزه می کنند؟

آب دیونیزه همان آب بدون یون است اما هزینه ی تهیه و تولید آن کمی بالا می باشد.به همین علت در برخی از مصارف از جمله مراکز بهداشتی و صنعتی از آب مقطر استفاده می شود زیرا تهیه و تولید این آب مقرون به صرفه و مناسب می باشد.

کیفیت آب چه تاثیری در استفاده از آن دارد؟

کیفیت آب های مقطر در کاربرد و تاثیر گذاری آن متفاوت می باشد.به هر اندازه که کیفیت این آب بهتر باشد تاثیر گذاری آن به مراتب بالاتر می رود.

آب خالص چگونه تهیه می شود؟

یاس تهیه آب خالص در ابتدا باید به آن حرارت دهیم. این عمل باعث می شود تمام ناخالصی های آب مانند نمک رسوب کند. سپس بخار آب پس از برخورد با بخش سرد ظرف مجدد به مایع تبدیل می شود که در واقع همان آب مقطر است.

درباره نویسنده