ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

روش تهیه آب دیونیزه

روش تهیه آب دیونیزه

روش تهیه آب دیونیزه به چه صورت می باشد؟

روش تهیه آب دیونیزه : بهتر است بدانید که تمامی آزمایشات شیمیایی و بیولوژیکی با استفاده از آب خالص و در محیط های آبی انجام می شود و همچنین واکنش هایی که بین پیوند های مولکول ها به خصوص مولکول های یون ها اتفاق می افتد تحت تاثیر موادی است که در آب قرار دارد بنابراین نتیجه می گیریم که مهمترین ماده ای که در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد همان آب است.

به کارگیری آب خالص که عاری از هر گونه مواد اضافی به خصوص یون های موجود در آب می باشد در آزمایشات بسیار موثر است.

یون زدایی از آب برای به دست آوردن آب دیونیزه

روش تهیه آب دیونیزه :در حال حاضر دستگاه ها و روش های مختلفی برای انجام عملیات خالص سازی و یون زدایی از آب به وجود آمده است.

فرآیند خالص سازی آب دارای ۴ مرحله می باشد.

1- عمل تقطیر

2- انجام عمل جذب

3- تبادل یون ها

4- اسمز  معکوس

عمل تقطیر ابتدایی ترین روشی است که برای خالص سازی اب استفاده می شد اما روش های بعدی جدیدترین ها هستند.

عمل تقطیر در روش تهیه آب دیونیزه به چه صورت انجام می شود

همانطور که گفته شد این عمل یعنی همان تقطیر قدیمی ترین روش برای خالص سازی آب می باشد که در این روش آب را می جوشانند و بخار آن با استفاده از عمل خنک سازی به یک مایعی تبدیل می شود که همان آب دیونیزه است.

روش جذب در خالص سازی آب و  به چه صورت است

در این روش از فیلتر های از قبیل فیلتر های پلی پروپیلنی و یا سرامیکی و … استفاده می شود به صورتی که این فیلتر ها ناخالصی های موجود در آب را جذب می کنند و ناخالصی های آن را تا حد میکرونی کاهش می دهند.

توضیحتی در مورد عملیات تبادل یون ها

در این روش تبادل یون ها از طریق رزین های کاتیونی انجام می شود.

رزین های کاتیونی به دو صورت دو بستری و بستر مخلوط مور استفاده قرار می گیرند.

روش اسمز معکوس چگونه است

در روش اسمز معکوس با کمک گرفتن از غشای نیمه تراوا آب خالص تهیه می شود.

بزرگترین شبکه حمل استاندارد آب مقطر

آب مقطر

چرا باید از آب دیونیزه استفاده کنیم؟

آب دیونیزه به دلیل آن که فاقد هر گونه املاح معدنی و مواد آلی می باشد در صنایع و آزمایشگاه ها اهمیت بسیاری دارد. چون آب معمولی دارای مواد آلی و انواع رسوبات می باشد در نتیجه به هنگام استفاده ممکن است باعث تغییر روند شیمیایی فرآیند ها شده یا رد دستگاه ها رسوب کرده وموجب خرابی آن ها شود. به همین خاطر از آب خالص دیونیزه استفاده می کنند.

آب دیونیزه چگونه تولید می شود؟

روش تهیه آب دیونیزه مختلف است اما متداول ترین و راحت ترین راه تقیطیر آب مقطر به روش سنتی می باشد. اما بهترین و موثر ترین راه استفاده از دستگاه اسمز معکوس می باشد.