webdesign بدون دیدگاه

آب مقطر در شرکت مروارید پارس

آب ها با عبور از سطوح مختلف و به ویژه سطوح آهکی برخی مواد را در خود حل می کنند که باعث ایجاد ناخالصی در اب می شود که روش های مختلفی می توان این ناخالصی ها را از اب جدا کرد.اب مقطر همان اب معمولی است که ناخالصی های ان را به روش های مختلف از اب جداسازی کرده اند. آب مقطر در صنعت دارویی، پزشکی، باتری اتومبیل ها و… استفاده می شود. البته باید توجه کرد که به دلیل جداسازی ناخالصی ها دمای اب مقطر از آب های معمولی کمتر است.

آب مقطر و آب دیونیزه دارای تفاوت می باشند.

آب مقطر

به چند روش میتوان ناخالصی های اب را از ان جدا کرد که راحتترین راه ها که هر فردی حتی در منزل خود میتواند انجام دهد شیوه تقطیر است. به این صورت که با جوشاندن اب و تبدیل بخار اب به مایع ناخاصی ها از اب جدا خواهد شد. البته در این روش اب به صورت کاملا ناخالص نخواهد بود زیرا بعضی از ناخالصی ها نیز همراه با اب بخار میشوند که برای کمتر شدن این ناخالصی میتوان با بالابردن دما و کم کردن فشار دمای جوش اب را بالا برد و از ناخالصی ها کاست.این نکته نیز قابل توجه است که در حجم ها بزرگ و صنعتی این روش مقرون صرفه نمیباشد.

روش دوم عبور دادن اب از روی رزین و روش سوم با استفاده از فیلترهای اسمزمعکوس و نانو فیلتر است. در بعضی از کارخانه ها از یک روش و بعضی دیگر از سه روش استفاده میکنند و حتی میتوان سه روش را باهم نیز انجام داد.

ویژگی های آب مقطر

  • به دلیل ناخالص بودن اب مقطر پس حالت خنثی دارد و PH تقریبا ۷ میباشد.
  • در اب های معمولی به دلیل وجود نمک که رسانای خوبی است پس اب هم رسانا خواهد شد و این در حالی است که اب مقطر رسانا نیست ولی از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • همانطور که قبلا اشاره شد به دلیل ناخالص بودن دمای جوش بالایی دارد.
  • خاصیت خورندگی نیز ندارد.
  • و در اخر نیز به دلیل نداشتن مواد معدنی طعم اب های معمولی را ندارد.

عده ای معتقدند به دلیل نداشتن مواد معدنی با نوشیدن اب های مقطر بدن انسان مواد عالی مورد نیاز را نمیتواند دریافت کند و دچار مشکل خواهد شد که در پاسخ باید گفت که مواد معدنی از غذا نیز قابل دریافت است، پس برای نوشیدن اب مقطر نگران نباشید.

تهیه ی آب مقطر از طریق شرکت مروارید پارس

شما عزیزان می توانید بهترین آب مقطر را از طریق شرکت مروارید پارس تهیه نمایید.برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *