ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

آب مقطر چیست؟

آب مقطر چیست؟

آب مقطر چیست؟

آب مقطر یا آب چکیده آبی است که ناخالصی آن به شیوه تقطیر گرفته شده باشد. در این شیوه آب را جوشانده و بخار آب جمع آوری شده و متراکم می شود.

آلاینده های بسیاری که در آب طبیعی وجود دارد موجب ناخالصی آب می شوند.همچون مواد معدنی مضر ،اسید کربنیک مانند کلسیم و منیزیوم که باعث سختی آب می شوند. کربنات های مختلف همچون کلسیم و منیزیم ، سولفات و نیترات باعث رسوب در آب می شوند.

آب خالص مقطر تا 99 درصد از آلاینده های آب را از بین می برد.

آیا آب مقطر خوراکی است ؟

از آب مقطر برای نوشیدن می توان استفاده کرد . تنها تفاوتی که آب مقطر با آب معمولی دارد مزه آن است. چراکه آب مقطر فاقد مواد معدنی و بعضی فلزات است . بنابراین طعم آن با آب معمولی اندکی تفاوت دارد.

اگر می خواهید به طور مداوم از آب مقطر برای نوشیدن استفاده کنید باید به چند نکته مهم توجه کنید:

  1. بعضی از مواد معدنی لازم برای سوخت و ساز بدن را از طریق آب مقطر نمی توانید بدست آورید.
  2. طعم و مزه آب مقطر با آب شیر معمولی فرق دارد.
  3. املاحی که از طریق تعرق و ادرار از بدن خارج می شود ، با خوردن آب مقطر جایگزین نمی شود.

بارانی که می بارد به هنگام عبور از معابر ، سنگ و گل و لای ها مواد معدنی را به خود جذب می کند و دیگر خالص نیست. حال این سوال مطرح است که این مواد معدنی برای بدن مضر است ؟ در جواب باید بگوییم که تمام مواد معدنی موجود در آب مضر یا مفید نیستند . بعضی همچون کلسیوم و منیزیم برای بدن انسان مفید و لازم است و بعضی مانند اسید کربنیک مضر است. بنابراین با نوشیدن مداوم آب مقطر ، ممکن است بدن شما املاحی را که برای سلامتی مفید است به قدر کافی دریافت نکند و بعدا دچار کمبود شوید.

آب لوله کشی بخوریم یا آب مقطر ؟

با توجه به توضیحات فوق مشخص میشود که خوردن آب مقطر به خودی خود ضرر ندارد. تنها باید توجه کنید که املاحی را که از طریق آب لوله کشی نمی توانید بدست آورید را به طرق دیگر جایگزین کنید. برای مثال با خوردن سبزیجات ، میوه ها و غیره. پس اگر در رژیم غذایی خود از آب خالص استفاده می کنید به کیفیت ویتامکین ها و مواد معدنی در رژیم غذاییتان توجه ویژه ای کنید.

آب مقطر چه کاربردی دارد؟

آب مقطر آبی است که از تمام آلودگی ها و ناخالصی های رایج در آب ، پاک شده است. بنابراین فواید بسیاری دارد. در اینجا به ذکر چند مورد از کاربردهای آن می پردازیم:

  • استفاده در آزمایشگاه های شیمی . آلاینده ها می توانند تاثرات زیادی بر روی نتایج آزمایش ها داشته باشند بنابراین ضروری است که از آب مقطر استفاده شود.
  • کاربرد آب مقطر به عنوان یک تمیز کننده سطوح . تمییز کردن سطح مانیتور تلویزیون و کامپیوتر با آب مقطر یکی از بهترین راههایی است که هیچگونه گردی بر روی آن باقی نمی ماند.
  • استفاده در دستگاه بخور . استفاده از آب مقطر در دستگاه بخور از رسوب جلوگیری کرده و باعث طول عمر دستگاه می شود.
  • پخت و پز با آب مقطر .از آنجایی که هیچگونه املاحی در آب خالص وجود ندارد می توانید در طبخ غذا با طعم دلخواه از آب خالص استفاده کنید. به علاوه پختن سبزیجات با آب مقطر باعث کاهش تغییر رنگ آن می شود.
  • افزایش طول عمر سیستم های خنک کننده خودرو
  • استفاده از آب مقطر در داروخانه
  • افزایش طول عمر لوازم خانگی

خرید آب مقطر

کاربرد های فراوان آب مقطر باعث شده که افراد زیادی به دنبال تهیه و خرید آب مقطر باشند. فروش آب مقطر در سراسر کشور انجام می پذیرد. با توجه به اینکه از آب مقطر برای چه مواردی میخواهید استفاده کنید می توانید آب مقطر به صرفه تهیه کنید.

اگر برای مدت زمان طولانی از آب قطر استفاده می کنید حتما از گالن های نو استفاده کنید . حفظ کیفیت آب برای مصارف آزمایشگاهی و بهداشتی بسیار ضروری است.

بسته بندی های متفاوتی از آب مقطر وجود دارد باتوجه به حجم مورد نیاز از بسته های مقرون به صرفه تر استفاده کنید. آب مقطر 2ونیم لیتری، آب مقطر 2 لیتری ، آب مثقطر 5 لیتری و آب مقطر 20 لیتری بسته بندی های رایج هستند اما ارسال آب مقطر در حجم های بالا بدون بسته بندی و با کانترهای بزرگ انجام می شود. قیمت آب مقطر با توجه به حجم درخواستی مشخص می شود.

شرکت مروارید پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه آبرسانی آغاز نموده و از سال ۱۳۹۰ با تولید در زمینه آب مقطر و آشامیدنی فعالیت می کند. در صورت هرگونه سوال می توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۰۲۵-۳۷۷۵۳۲۳۸ / ۰۹۱۲۰۶۹۹۳۵۴

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

ابر برچسب ها

آب دیونیزه آب دیونیزه چیست آب مقطر 4 لیتری آب مقطر برای مصارف پتروشیمی آب مقطر برای مصرف کارخانجات آب مقطر برای پالایشگاه آب مقطر برای پتروشیمی آب مقطر برای کارخانجات آب مقطر داروخانه آب مقطر دمین آب مقطر مصرفی پالایشگاه آب مقطر پالایشگاه آب مقطر پتروشیمی آب مقطر کارخانجات آب مقطر یک لیتری انواع بسته بندی آب مقطر تفاوت آب مقطر و اب دیونیزه تفاوت آب مقطر و دیونیزه تولید آب مقطر برای مصرف کارخانجات تولید آب مقطر برای کارخانجات تولید آب مقطر مصرفی کارخانجات تولید آب مقطر کارخانجات خرید آب دیونیزه خرید آب مقطر 4 لیتری خرید آب مقطر دمین خرید آب مقطر یک لیتری خرید کاربرد آب مقطر خواص آب دیونیزه فرمول آ ب مقطر فروش آب دیونیزه فروش آب مقطر برای پتروشیمی فروش آب مقطر دمین فروش آب مقطر یک لیتری قیمت آب دمین قیمت آب دیونیزه قیمت آب مقطر 2 لیتری قیمت آب مقطر 4 لیتری قیمت آب مقطر برای پالایشگاه قیمت آب مقطر برای پتروشیمی قیمت آب مقطر برای کارخانجات قیمت آب مقطر داروخانه قیمت آب مقطر دمین قیمت آب مقطر یک لیتری قیمت فروش آب مقطر و دمین کاربرد آب دیونیزه