ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

آب دیونیزه

آب مقطر دیونیزه

 آب دیونیزه یا آب یون‌زدوده به نوعی از آب مقطر گفته می شود که علاوه بر گذراندن مراحل تقطیر، توسط رزینهای تبادلگر یونی یا روشهای دیگر (مثل اسمز معکوس) ، یون زدایی نیز شده باشد. در واقع آب یون زدوده همان آب مقطر است که قبل یا طی تقطیر یا حتی بعد از آن، با افزودن مراحلی مثل گذراندن از رزین تبادلگر یونی میزان یون‌های آن به کمترین مقدار رسیده باشد.

تفاوت آب دیونیزه با مقطر

برای نوشیدن ، آب شیر مناسب است اما برای استفاده های آزمایشگاهی ، تهیه محلول ها ، تجهیزات کالیبراسیون همچنین تمیز کردن و شفاف ساختن ظروف شیشه ای آب معمولی قابل استفاده نیست و باید از آب تصفیه شده استفاده کرد.

تقطیر و دیونیزه شدن بسیار شبیه به یکدیگر هستندچون هردو ناخالصی ها را حذف می کنند اما این دو با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

ازیونیزه شده بیشتر در مواردی استفاده می شود که شامل تماس مستقیم طولانی مدت با فلزات نباشد.چراکه در اثر مجاورت با هوا ویژگی خود را از دست می دهد.

اگر آب یون زده شده را از آب مقطر تهیه کرده باشید که در معرض هوا قرار دارد ، به آب مقطر معمولی تبدیل می شود.

یکی از تفاوت های مهم آب دیونیزه و مقطر این است که :

در حالی که نوشیدن آب مقطر اشکالی ندارد ، اما هرگز نباید آب دیونیزه شده بنوشید. چراکه علاوه بر عدم تأمین مواد معدنی ، آب دیونیزه خورنده بوده و می تواند باعث آسیب به مینای دندان و بافتهای نرم شود. همچنین ، دیونیزاسیون پاتوژن ها را از بین نمی برد ، بنابراین ممکن است آب از بیماری های عفونی محافظت نکند. با این حال ، بعد از مدتی که آب در معرض هوا قرار گرفت ، می توانید آب مقطر و دیونیزه شده بنوشید.

یکی از تفاوت های مهم آب دیونیزه و مقطر
ویژگی های آب یون زدوده شده :

آب دیونیزه شده با جاری شدن آب  از طریق رزین با بار الکتریکی ساخته می شود. معمولاً از بستر تبادل یونی مخلوط با رزین های بار مثبت و منفی استفاده می شود. کاتیونها و آنیونها در تبادل آب با H + و OH- در رزینها ، H2O (آب) تولید می کنند.

از آنجائیکه آب دیونیزه واکنش پذیر است ، به محض قرار گرفتن در معرض هوا ، خواص آن تغییر می کند. آب دیونیزه شده هنگام تحویل دارای pH 7 است ، اما به محض تماس با دی اکسید کربن از هوا ، CO2 محلول در واکنش به تولید H + و HCO3- واکنش نشان می دهد و pH را به 5.6 نزدیک می کند.

دیونیزاسیون گونه های مولکولی (به عنوان مثال ، قند) یا ذرات ارگانیک غیر قابل شارژ (بیشتر باکتری ها ، ویروس ها) را از بین نمی برد.

ویژگی های آب یون زدوده شده :

خواص آب دیونیزه

آب دیونیزه شده خاصیت های بسیاری دارد که به طور اجمالی آنها را در لیست زیر می بینید:
  • استفاده از آب دیونیزه شده برای ساخت دارو
  • بکارگیری در دستگاه های دیالیز
  • شستشوی شیشه و وسایل آزمایشگاهی
  • استفاده در دستگاه های حرارتی و دیگ بخار
 

انواع محصولات

در بسته بندی های ۰٫۵ لیتری، ۱ لیتری، ۴ لیتری، ۵ لیتری ، ۱۰ لیتری و ۲۰ لیتری عرضه می گردد و همچنین به صورت تانکری از حجم هزار لیتر به بالا قابل ارسال به تمام نقاط کشور می باشد.

شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :

دورنگار: ۰۲۵-۳۳۳۴۳۷۸۵

ab-moghatar.com

آب مقطر از کجا بخریم

آب دیونیزه چیست؟

این نوع آب یا آب یون‌زدوده به  آب مقطری گفته می شود که علاوه بر گذراندن مراحل تقطیر، توسط رزینهای تبادلگر یونی یا روشهای دیگر (مثل اسمز معکوس) ، یون زدایی نیز شده باشد.

عمده مصرف آب دیونیزه در چیست؟

از شده بیشتر در مواردی استفاده می شود که شامل تماس مستقیم طولانی مدت با فلزات نباشد.چراکه در اثر مجاورت با هوا ویژگی خود را از دست می دهد.

قیمت آب دیونیزه چقدر است؟

آب دیونیزه در بسته بندی های مختلف با گنجایش های متفاوت عرضه می شود. به همین منظور قیمت آب یون زده با هر گونه بسته بندی و گنجایشی متفاوت است.