ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

آب مقطر برای کارخانجات

آب مقطر برای کارخانجات

شیوه تقطیر آب مقطر برای کارخانجات

برای توضیح آب مقطر برای کارخانجات ابتدا کمی از فرایند تقطیر بدانیم. تقطیر آب یک فرایند تصفیه آب محسوب می شود. در این فرایند، آب تصفیه نشده جوشانده شده و به بخار تبدیل می شود . سپس در یک محفظه بهداشتی متراکم شود. فرایند ذکر شده ممکن است آسان به نظر برسد، اما فرایندی است بسیار حساس و دقیق . که شامل ماشین آلات مناسب و مراحل دقیق برای تولید آب مقطر است. هنگامی که آب تقطیر می شود، ناخالصی های آن برطرف می شوند.

شیوه تقطیر آب مقطر برای کارخانجات

تقطیر آب مقطر برای کارخانجات

با قدمت ترین ترین شکل تصفیه آب و  تامین آب مقطر برای کارخانجات تقطیر است. این فرایند یک واکنش شیمیایی نیست بلکه یک  جداسازی فیزیکی است. این فرآیندی است که با استفاده از تبخیر و تراکم اجزای سازنده را از آب جدا می شود.

تبخیر فرایندی است که در آن حالت مایع به حالت گاز تبدیل می شود که به عنوان بخار آب شناخته شده است. به عنوان مثال، بخار آب در هوا از آب های سطحی مانند اقیانوس ها، دریاها، دریاچه ها و حتی خندق ها است.

هنگامی که آب ناخالص با استفاده از فرآیند تبخیر و دمای نقطه جوش در چرخه آب حرکت می کند، از طریق فرایند یا مرحله دیگر در چرخه آب حرکت می کند. تبدیل آن به حالت مایع ، فرایند چگالش نامیده می شود.  این فرایندی است که ابرها شکل می گیرند. بدون ابر، مرحله بعدی در چرخه نمی تواند انجام شود.

مرحله بعدی در این چرخه بارش نام دارد. هنگامی که چگالی مناسب وجود دارد، آب به صورت باران، برف یا تگرگ فرود می آید. این همان فرایندی است که در آب مقطر – با فاکتور از بخش بارش – استفاده می شود. تقطیر آب شامل دومرحله تبخیر و چگالش می شود.

جالب است بدانید عملیات تقطیر اکثر آلاینده ها را حذف می کند. این فرایند فقط نسبتی از مواد دیگر آب را حذف می کند .

تقطیر آب مقطر برای کارخانجات

آب مقطر برای کارخانجات

آب مقطر در بسیاری از صنایع و شرکت ها استفاده می شود . با توجه به کاربردهای مختلف ، آب مقطر با درجات PH متفاوتی تولید می شود. تنظیم درجه اسیدیته آب مقطر کار بسیار حساسی می باشد. شرکت مروارید پارس دستجرد با داشتن به روز ترین دستگاه ها در کم ترین زمان ممکن و با کیفیت ترین حالت ممکن آب مقطر مصرفی کارخانجات را تولید می کند.

تقریبا همه آبها مقداری ناخالصی داخل خود دارند. این ناخالصی‌می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مواد معدنی
  • مواد مغذی
  • آلودگیها

آب مقطر این ناخالصی‌ها را حین جوشیدن و بخار شدن از دست می‌دهد. بعضی از افراد فکر می‌کنند که آب مقطر مزه ندارد به خاطر کمبود این مواد است:

  • فلزات
  • مواد معدنی
  • سایر مواد

در حقیقت، آب مقطر با آب خالص فرقی ندارد فقط تنها چیزی که تفاوت دارد روشی ست که طی آن آب تصفیه می‌شود. تقطیر یک روش قدیمی تصفیه آب است.

البته انجام آن در خانه بدون دستگاه تقطیر یک فراینده پیچیده و مشکل است. در بسیاری از شهرهای اطراف دریا، از امکانات تقطیر برای تصفیه آب دریا استفاده می‌کنند که بعدا به عنوان آب آشامیدنی استفاده می‌شود.

فواید آب مقطر برای کارخانجات

آب مقطر فواید بالقوه‌ای دارد. این فواید ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • پاکسازی بدن با آب خالص: به هنگام نوشیدن آب مقطر، آبی مصرف می‌شود که هیچ افزودنی دیگری ندارد. از آنجایی که آب مقطر خالص است، بعضی از افراد بر این باورند که می‌تواند پاک کننده باشد اگر چه اطلاعات در این مورد محدود است.
  • کاهش خطر بیماری: تقطیر عوامل بیماری زای آب را از بین می‌برد. اکثر باکترهایی بیماری زای آب به هنگام تقطیر زنده نمی‌مانند.
  • کاهش خطر مواد شیمایی مضر: سازمان حفاظت محیط زیست (EPA) کاهش سطح مواد شیمایی خاصی در آب آشامیدنی را اجازه می‌دهد. در آب مقطر، هیچ یک از این مواد شیمیایی نیست.
  •  

فواید آب مقطر برای کارخانجات

آیا نوشیدن آب مقطر بی خطر است؟

آب مقطر برای نوشیدن بی خطر است در صورتی که بخشی از یک رژیم غذایی متعادل باشد. تعداد زیادی از نوشیدنها و نوشابه‌ها حاوی آب مقطر هستند. با این حال وقتی آب مقطر تنها آبی باشد که شخص می‌نوشد، پیامدهای بهداشتی ممکن است بالا برود. این مشکلات به دلیل کمبود مواد معدنی و تغییرات بالقوه تعادل الکترولیتهای بدن، سیالات، مواد معدنی و pH است.

برای خرید آب دیونیزه می توانید با شرکت مروارید پارس دستجرد در تماس باشید.

قیمت آب خالص برای کارخانجات چقدر است؟

همانطور که می دانید آب مقط با درصدهای مختلف PH تولید و عرضه می شود. به همین منظور قیمت آب خالص برای کارخانجات را بر اساس همین درصد اسیدی آب محاسبه می کنند.

چرا باید کارخانجات از آب خالص استفاده کنند؟

کارخانجات به دلیل وجود مواد مضر نمی توان به راحتی آب شربی را که در دسترس دارند استفاده کنند در نتیجه برای جلوگیری از خطر بروز بیماری یا از بین رفتن اثر مواد بهترین گزینه استفاده از آب مقطر خالص می باشد که هیچگونه مواد معدنی یا آلی را در خود ندارد.

آیا آب خالص برای نوشیدن مناسب است؟

آب مقطر برای نوشیدن بی خطر است در صورتی که بخشی از یک رژیم غذایی متعادل باشد. تعداد زیادی از نوشیدنها و نوشابه‌ها حاوی آب مقطر هستند.

یک دیدگاه بگذارید