ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

آب مقطر برای پتروشیمی

آب مقطر برای پتروشیمی

تامین آب مقطر برای پتروشیمی چگونه است؟

تامین آب مقطر برای پتروشیمی فرآیندی بسیار حساس است. برای تامین این آب مقطر مراحلی انجام می شود که علت کلی آن در ادامه آورده شده است.آب از بهترین حلال هایی است که در صنعت ، پتروشیمی ، داروسازی و … استفاده می شود.همین خاصیت حلال بودن باعث می شود ناخالصی های بسیاری در آب ترکیب شود. آب به خاطر ترکیب با co2 خاصیت خورندگی بیشتری پیدا می کند. حین عبور از مناطق مختلف مثل مناطق آهکی آب یون های کلسیم ، منیزیم ، فلزات سنگین و… را به خود جذب می کند. این فرآیند در نهایت سختی موقت یا دایم به آب می دهد.

مناسب ترین آب برای پتروشیمی و سایر صنایع ، آب بدون یون می باشد ولی هزینه آب مقطر برای پتروشیمی بسیار گزاف می باشد. در نتیجه بهترین گزینه برای این مصارف آب مقطر می باشد. در اثر حرارت دادن به آب ، موادی که در آن حل شده بود جدا شده و رسوب می کند. با جمع آوری و سرد کردن بخار آب مقطر فراهم می شود.

تامین آب مقطر برای پتروشیمی چگونه است؟

اهمیت آب مقطر برای پتروشیمی

آب مقطر برای پتروشیمی : تقطیر جزئی در کارخانجات پتروشیمی ،  پالایشگاه های نفت ، پردازش گاز طبیعی و … بسیار استفاده می شود. فرایند تقطیر به ظاهر کاری ساده می باشد. ولی زمانی که برای صنایعی مثل پتروشیمی استفاده می شود کاری بسیار حساس و دقیق است. استفاده از دستگاه های دقیق و به روز برای به دست آوردن آب مقطر با کیفیت امری ضروری است. شرکت مروارید پارس دستجرد با داشتن جدیدترین دستگاه های تقطیر، قادر به تولید آب مقطر مصرفی صنایع پتروشیمی در کمترین زمان و باکیفیت ترین حالت ممکن است.

انواع آب مقطر برای پتروشیمی بر اساس کیفیت فیزیکی:

1. آب تلخ: به کلیه ناخالصی های موجود در آب اصطلاحا TDS گفته می شود که واحد سنجش آن PPM میباشد .هرچه مقدار TDS پایین تر باشد آب تلخ تر می شود و هرچه بالاتر باشد
2. آب شیرین: آبی‌است که درصد املاح نمکی غیر حل شدنی آن بسیار کم و زلال باشد. آب شیرین از مهم‌ترین منابع تجدید شدنی می‌باشد که این منبع، برای زنده ماندن بسیاری از موجودات زنده و همچنین برای انسان، از لحاظ تأمین نیاز به آب و همچنین کشاورزی، بسیار پر اهمیت و حیاتی است.

باید توجه داشت که در این گفتار آب شیرین و آب آشامیدنی دارای مفهوم‌های جداگانه‌ای از یک‌دیگر کار رفته‌اند؛ هرچند که آب آشامیدنی آبی شیرین است.
آب شیرین به طور طبیعی در سطح زمین و عمدتاً در یخچال‌های کوهستانی و قطبی شمالگان و جنوبگان به صورت لایه‌های یخ ذخیره شده‌اند.

دریاچه‌های آب شیرین، رودخانه ها‌ و نهرها، و جریان آب‌های زیرزمینی از دیگر منابع آب شیرین شمرده می‌شوند. منابع آب شیرین تنها ۳٪ از کل منابع آب بر روی کرهٔ زمین را تشکیل می‌دهد که تقریباً ۱٫۸٪ آن است. با این وجود، در سراسر جهان، بسیاری آب شیرین را به راحتی هدر می‌دهند.

بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، حدود ۱٫۲ میلیارد نفر از مردم جهان (۱۸ درصد جمعیت جهانی)، از کمبود یا فقدان دسترسی به آب شیرین، رنج می‌برند.

امروز، بسیاری از مناطق جهان با توجه به سرعت رشد جمعیت و افزایش روزافزون در مقدار آبی که یک نفر استفاده می‌کند، با دشواری‌هایی روبرو هستند. متاسفانه انتظار می‌رود که رشد این دشواری ادامه خواهد داشت. پی آمدهای کمبود آب تأثیر در بهداشت عمومی و چرخه‌های تولید کشاورزی در آینده خواهد بود.

انواع آب مقطر برای پتروشیمی بر اساس کیفیت فیزیکی

انواع آب مقطر برای پتروشیمی بر اساس مشخصات شیمیایی:

1. آب سبک: آبی است که نسبت ایزوتوپ دوتریوم در آن از حد آب معمولی کمتر است. آب سبک جهت درمان و پیشگیری از سرطان کاربرد دارد.

2. آب سنگین: واژه‌ای است که معمولاً به اکسید هیدروژن سنگین، D۲O یا ۲H۲O اطلاق می‌شود. هیدروژن سنگین یا دوتریم (Deuterium)ایزوتوپی پایدار از هیدروژن است که به نسبت یک به ۶۴۰۰ از اتم‌های هیدروژن در طبیعت وجود دارد. در آب سنگین (با فرمول D۲O) ایزوتوپ هیدروژن به نام دوتریم (با نماد اتمی ۲H یا D)با اکسیژن ترکیب شده‌است. خواص فیزیکی و شیمیایی آن به نوعی مشابه با آب معمولی یا همان H۲O است. از کاربردهای این آب می‌توان به استفاده از آن در رآکتورهای هسته‌ای با سوخت اورانیم، به عنوان مهارگر (Moderator) به جای گرافیت و نیز عامل انتقال گرمی رآکتور نام برد.

3. آب سخت: آبی است که حاوی نمک‌های معدنی از قبیل ترکیبات بی‌کربنات، یون‌های کلسیم، منیزیم و غیره‌است.

4. آب مقطر:آبی است که ناخالصی آن به شیوه تقطیر گرفته شده باشد. در این شیوه آب را جوشانده و بخار آب را به ظروف دیگری انتقال می‌دهند. دمای جوش در آب چکیده پایین‌تر از آب معمولی است.

انواع آب مقطر برای پتروشیمی بر اساس مشخصات شیمیایی

کاربرد آب مقطر

آب مقطر برای پالایشگاه

آب دیونیزه

آب های مقطر برای پتروشیمی چه مزیتی دارند؟

برای صنایع پتروشیمی به جهت حفظ کیفیت مواد اولیه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه ها از آب مقطر استفاده می کنند چرا که آب های معمولی به دلیل وجود ناخالصی منجر به تغییر روند فرآنید تولید و همچنین رسوب در دستگاه ها می شود.

قیمت آب مقطر پتروشیمی چقدر است؟

قیمت آب مقطر برای پتروشیمی در مروارید پارس بسیار مقرون به صرفه و به سنبت مراکز فروش دیگر ارزان تر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

از کجا می توان آب مناسب برای پتروشیمی تهیه کرد؟

شرکت مروارید پارس ارائه دهنده انواع آب های مقطر برای پتروشیمی با کیفیت بالا و درصد خلوصیت مناسب می باشد. شما می توانید برای تهیه یک آب تقطیرشده خالص برای پتروشیمی به این شرکت مراجعه نمایید.

یک دیدگاه بگذارید