ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

تامین آب مقطر برای پالایشگاه چه اهمیتی دارد؟

آب مقطر برای پالایشگاه ، صنعت، آزمایشگاه، مراکز داروسازی و… کاربرد حایز اهمیتی دارد . آب موجود در طبیعت معمولا دارای نمک و ناخالصی های محلول در آب است.

آب در هنگام عبور از مناطق مختلف به ویژه محیط های آهکی کربنات را در خود حل میکند . این کربنات ها باعث سختی موقت می شود همچنین یونهای منیزیم و کلسیم باعث سختی دائم می‌ شود.

بهترین آب برای استفاده در پالایشگاه آب بدون یون است، اما تهیه چنین آبی هزینه ی زیادی دارد. بنابراین در اکثر مراکز صنعتی و آزمایشگاهی از آب مقطر استفاده می شود. وجود ناخالصی ها در آب باعث ایجاد رسوب در دستگاه های حرارتی و دیگ بخار می شود و این عمل طول عمر دستگاه را کاهش می دهد.

همچنین بخاری که از آب های ناخالص تولید می شود دارای کیفیتی پایین می باشد برای مثال سیلیس همراه بخار خارج شده و در اثر سرد شدن روی توربین ته نشین خواهد شد.

در پالایشگاه ها نیز استفاده از آب مقطر بسیار حیاتی و ضروری است. کیفیت آب مقطر از اهمیت ویژه ای برخوردار است در صورت پایین بودن کیفیت این آب خسارات فراوانی تحمیل خواهد شد پس انتخاب یک شرکت آب مقطر با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت مروارید پارس دستجرد با به روز ترین دستگاه ها با کیفیت ترین آب مقطر برای پالایشگاه ها را با بهترین قیمت فراهم می کند.

 

آب طبیعی معمولا از دو بخش زیر ایجاد شده است

1. بخش حلال (آب)

2. قبخش حل شده (انواع نمک ها و یون ها)

با اعمال حرارت آب بخار می شود و نمک های موجود در آب رسوب می کند. اگر به بخار آب سرما دهیم بخار مجددا به آب تبدیل می شود و آب مقطر بدست می آید.

روش های تهیه آب مقطر

روش های گوناگونی برای تولید آب مقطر وجود دارد:

1. رساندن به نقطه جوش و سپس تقطیر کردن آن

2. عبور دادن آب از روی رزین

3. استفاده از فیلترهای اسمز معکوس و نانو فیلتر برای بدست آوردن آب مقطر

 

آب طبیعی به علت خاصیت حل کنندگی خوبی که دارد معمولا دارای حجم بالایی از نمکهای محلول در آب می‌شود. CO2 هوا به خاطر انحلال در آب و تولید اسید کربنیک ضعیف ، خاصیت خورندگی آب را بهبود می‌بخشد. بنابراین آب هنگام عبور از محیط‌های گوناگون مخصوصا محیط‌های آهکی مقداری از کربناتها را در خود حل می‌کند که این کربناتها همراه یونهایی مثل کلسیم ، منیزیم و … باعث ایجاد سختی موقت می‌شود که با جوشاندن از بین می‌رود. البته یونهای منیزیم و کلسیم و سایر یونهای فلزی با سولفات و نیترات و کلرو ایجاد سختی دائم می‌کنند. سختی آب باعث رسوب کردن صابون در آب می‌شود (خاصیت کف کنندگی صابون را از بین می‌برد).

اثرات زیانبخش ناخالصیهای آب در صنعت

آب در شیمی یکی از مهمترین حلالها می‌باشد و معمولا از آن به عنوان حلال عمومی نام می‌برند و بنابراین کاربرد اساسی در صنعت دارد که برخی از کاربردهای مهم به این شرح می‌باشد:

  • به عنوان حلال
  • به عنوان ماده اولیه برای شرکت در واکنشهای شیمیایی تهیه محصول
  • به عنوان ماده واسطه برای خارج کردن مواد ناخواسته
  • به عنوان بستر یا محیط واکنش

وجود ناخالصیها در آب باعث ایجاد رسوب در دستگاههای حرارتی و دیگ بخار می‌شود که این عمل باعث کاهش عمر مفید دستگاه می‌گردد. بخاری که از آبهای ناخالص تولید می‌شود دارای کیفیت بسیار پایینی می‌باشد به عنوان مثال سیلیس همراه بخار خارج شده و در اثر سرد شدن روی پره‌های توربین رسوب می‌کند.

خوردگی بویلرها و تأسیسات حرارتی و لوله‌ها ، اتلاف مواد شیمیایی و باقی گذاشتن لکه روی محصولات غذایی و نساجی از عوارض دیگر آبهای ناخالص می‌باشد.

بهترین آب برای استفاده در صنعت آب بدون یون است اما هزینه تولید آب بدون یون بسیار بالاست. بنابراین در اکثر آزمایشگاهها و واحدهای صنعتی از آب مقطر استفاده می‌کنند همچنین در مناطق کویری و خشک که منابع آب آشامیدنی محدود می‌باشد. از روش تقطیر آب دریا برای تولید آب آشامیدنی استفاده می‌شود.

 

آب مقطر برای کارخانجات

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

آخرین نظرات