ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما
آب مقطر

آب مقطر چیست؟

آب مقطر: آب ها با عبور از سطوح مختلف و به ویژه سطوح آهکی برخی مواد را در خود حل می کنند که باعث ایجاد ناخالصی در اب می شود که با روش های مختلفی می توان این ناخالصی ها را از اب جدا کرد. آب مقطر همان اب معمولی است که ناخالصی های ان را به روش های مختلف از اب جداسازی کرده اند. آب مقطر در صنعت دارویی، پزشکی، باتری اتومبیل ها و… استفاده می شود. البته باید توجه کرد که به دلیل جداسازی ناخالصی ها دمای اب مقطر از آب های معمولی کمتر است.

آب مقطر چیست؟
آب مقطر چیست؟

قیمت هر لیتر آب مقطر چقدر است ؟

مهمترین مساله در هر خریدی قیمت محصول است. آب مقطر در بسته بندی های مختلفی ارائه می شود . آب مقطر 20 لیتری و آب مقطر 4 لیتری از جمله رایج ترین بسته بندی های آب مقطر هستند. بسته بندی بندی آب مقطر به صورت گالن ارائه می شود. قیمت نهایی آب مقطر از محاسبه قیمت گالن و آب مقطر محاسبه می شود.

برای بهینه کردن قیمت خرید آب مقطر ، برای موارد صنعتی می توانید از گالن های کهنه استفاده کنید.

اما برای مصارف آزمایشگاهی توصیه ما استفاده از گالن های نو و تمیز است.چرا که کیفیت آب مقطر برای مدت طولانی تری حفظ خواهد شد.

قیمت هر لیتر آب مقطر چقدر است ؟
قیمت هر لیتر آب مقطر چقدر است ؟

آب مقطر از کجا بخریم ؟

تهیه آب مقطر و خرید آب مقطر یکی از موارد مهمی است که به هنگام نیاز به خرید به سراغ آن می رویم .

تولید آب مقطر به روش خانگی در حجم های بالا علاوه بر اینکه کار مقرون به صرفه ای نیست ، تولید آب مقطر به روش جوشاندن باعث می شود درصد زیادی از ناخالصی آب باقی بماند، بنابراین خرید آب مقطر راه حل مناسبی است.

کیفیت آب های مقطر به موارد زیادی بستگی دارد. از جمله چگونگی روش تقطیر. با روش های متفاوت تقطیر درصد ناخاصی مشخصی از آب زدوده می شود. سختی آب با استفاده از تقطیر گرفته شده و آماده بهره برداری می گردد. عموما در روش های تقطیر آب به صورت خانگی درصد ناخالصی آب بالا خواهد بود.

انواع روش های جداسازی ناخالصی آب

به چند روش میتوان ناخالصی های آب را از ان جدا کرد که راحتترین راه ها که هر فردی حتی در منزل خود میتواند انجام دهد شیوه تقطیر است. به این صورت که با جوشاندن آب و تبدیل بخار اب به مایع ناخاصی ها از اب جدا خواهد شد. البته در این روش اب به صورت کاملا خالص نخواهد بود زیرا بعضی از ناخالصی ها نیز همراه با اب بخار میشوند که برای کمتر شدن این ناخالصی میتوان با بالابردن دما و کم کردن فشار ، دمای جوش آب را بالا برد و از ناخالصی ها کاست. این نکته نیز قابل توجه است که در حجم های بزرگ و صنعتی این روش مقرون صرفه نمیباشد.

روش دوم عبور دادن اب از روی رزین و روش سوم با استفاده از فیلترهای اسمزمعکوس و نانو فیلتر است. در بعضی از کارخانه ها از یک روش و بعضی دیگر از سه روش استفاده میکنند و حتی میتوان سه روش را باهم نیز انجام داد.

ویژگی های آب مقطر

  • به دلیل ناخالص بودن اب مقطر حالت خنثی دارد و PH تقریبا ۷ میباشد.
  • در آب های معمولی به دلیل وجود نمک که رسانای خوبی است پس اب هم رسانا خواهد شد و این در حالی است که اب مقطر رسانا نیست ولی از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • همانطور که قبلا اشاره شد به دلیل ناخالص بودن دمای جوش بالایی دارد.
  • خاصیت خورندگی نیز ندارد.
  • و در اخر نیز به دلیل نداشتن مواد معدنی طعم اب های معمولی را ندارد.

عده ای معتقدند به دلیل نداشتن مواد معدنی با نوشیدن آب مقطر بدن انسان مواد آلی مورد نیاز را نمیتواند دریافت کند و دچار مشکل خواهد شد که در پاسخ باید گفت که مواد معدنی از غذا نیز قابل دریافت است، پس برای نوشیدن اب مقطر نگران نباشید.

آب دیونیزه

ویژگی های آب مقطر
ویژگی های آب مقطر

آیا آب جوش همان آب مقطر است ؟

آبی که به نقطه جوش می رسد بسیاری از ناخالصی های خود از جمله میکرو ارگانیسم ها را از دست می دهد. ما همچنان حوای مواد معدنی همچون کلسیم است. نیاز به کلسیم در بدن انسان ها بسیار واضح و روشن است . پس اگر برای آشامیدن آب را بجوشانیم کار مفیدی را انجام داده ایم اما این آب دارای املاحی است که باعث ناخالصی آب شده و در نتیجه با آب مقطر تفاوت های بسیاری دارد.

آب مقطر در کجا استفاده می شود؟

از آب خالص تقیر شده در موارد مختلفی استفاده میشود از جمله :

آب مقطر در کجا استفاده می شود؟
آب مقطر در کجا استفاده می شود؟

تهیه ی آب مقطر از طریق شرکت مروارید پارس

شما عزیزان می توانید بهترین آب مقطر را از طریق شرکت مروارید پارس تهیه نمایید.برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

فروش آب مقطر

 

درباره نویسنده