webdesign بدون دیدگاه

آب دیونیزه مروارید پارس

زمانی که آب مقطر علاوه بر گذراندن سایر مراحل تقطیر به وسیله ی تبادلگر های یونی یا سایر روش ها یون زدایی شود، آب یون زدوده یا همان آب دیونیزه تولید می شود.

آب دیونیزه جزو مهم ترین حلال هایی است که در صنعت و دارو سازی کاربرد های زیادی دارد. به دلیل اینکه آب طبیعی دارای نمک ها و سایر مواد محلول در آب است دارای سختی می باشد و برای استفاده در صنعت مناسب نیست اما آب دیونیزه به دلیل عدم وجود یون در آن گزینه ای مناسب برای مصارف صنعتی می باشد.

تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه در درجه ی خلوص آن ها می باشد. خلوص آب دیونیزه نسبت به آب مقطر بیشتر است و این نوع آب به دلیل اینکه خالص است در دستگاه های حرارتی و دیگ های بخار رسوب ایجاد نمی کند و باعث کاهش طول عمر دستگاه نمی شود.

آب دیونیزه

آب دیونیزه با EC مختلف، کاربرد های متفاوتی دارد:

  • EC کمتر از ۵ میکرو زیمنس: کار های حساس صنعتی، کار های حساس نظامی، دارو سازی، آب کاری قطعات فلزی و…
  • بازه ی EC حدود ۳/۵ تا ۶ میکرو زیمنس: شست و شوی قطعات فلزی، بیمارستان ها، آزمایشگاه دانشگاه ها، آزمایشگاه های طبی و…
  • بازه ی EC حدود ۸ تا ۱۱ میکرو زیمنس: سیستم خنک کننده ماشین آلات صنعتی، کار های غیر حساس صنعت، انجام واکنش های شیمیایی در صنعت و…

اهمیت کیفیت آب مقطر و آب های دیونیزه

با توجه به این موضوع که آب مقطر کاربردهای مهمی من جمله در صنعت داروسازی دارد کیفیت آن نقش بسیار مهمی در کارایی آن دارد و حتما باید با استفاده از جدیدترین و بهترین تکنولوژی ها تولید شود و مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت مروارید پارس با اتکا با دانش روز افزون کارکنان با تجربه ی خود آب دیونیزه و آب مقطر را در نهایت کیفیت تولید و با قیمت های مناسب در اختیار شما عزیزان قرا می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *