ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
ایران
ایران
025-37753238|025-33343785 شنبه - پنج شنبه 09:00 - 17:00 کیلومتر 15 جاده قدیم قم-تهران، شهرک صنعتی شکوهیه، بلوار شهید بهشتی، خیابان مفتح، فاز6، پلاک دبلیو9
شماره ثبت شرکت
9085
دارای پروانه بهره‌برداری
از وزارت صنعت، معدن و تجارت
خرید مستقیم از کارخانه
خرید عمده
تماس با ما

آب دیونیزه

آب دیونیزه

آب دیونیزه چیست ؟

آب دیونیزه  یا همان یون زدوده شده جزو مهم ترین حلال هایی است که در صنعت و دارو سازی کاربرد های زیادی دارد. به دلیل اینکه آب طبیعی دارای نمک ها و سایر مواد محلول در آب است دارای سختی می باشد و برای استفاده در صنعت مناسب نیست اما آب دیونیزه به دلیل عدم وجود یون در آن گزینه ای مناسب برای مصارف صنعتی می باشد.

زمانی که آب مقطر علاوه بر گذراندن سایر مراحل تقطیر به وسیله ی تبادلگر های یونی یا سایر روش ها یون زدایی شود، آب یون زدوده یا همان آب دیونیزه تولید می شود.

تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه در درجه ی خلوص آن ها می باشد. خلوص آب دیونیزه نسبت به آب مقطر بیشتر است و این نوع آب به دلیل اینکه خالص است در دستگاه های حرارتی و دیگ های بخار رسوب ایجاد نمی کند و باعث کاهش طول عمر دستگاه نمی شود.

آب دیونیزه چیست ؟

موارد استفاده آب دیونیزه چیست ؟

آب دیونیزه با EC مختلف، کاربرد های متفاوتی دارد:

  • EC کمتر از ۵ میکرو زیمنس: کار های حساس صنعتی، کار های حساس نظامی، دارو سازی، آب کاری قطعات فلزی و…
  • بازه ی EC حدود ۳/۵ تا ۶ میکرو زیمنس: شست و شوی قطعات فلزی، بیمارستان ها، آزمایشگاه دانشگاه ها، آزمایشگاه های طبی و…
  • بازه ی EC حدود ۸ تا ۱۱ میکرو زیمنس: سیستم خنک کننده ماشین آلات صنعتی، کار های غیر حساس صنعت، انجام واکنش های شیمیایی در صنعت و…

از جمله خواص آب دیونیزه می توان به استفاده از آن در دستگاه دیالیز اشاره کرد.

اهمیت کیفیت آب مقطر و آب های دیونیزه

با توجه به این موضوع که آب مقطر کاربردهای مهمی من جمله در صنعت داروسازی دارد کیفیت آن نقش بسیار مهمی در کارایی آن دارد و حتما باید با استفاده از جدیدترین و بهترین تکنولوژی ها تولید شود و مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت مروارید پارس با اتکا با دانش روز افزون کارکنان با تجربه ی خود آب دیونیزه و آب مقطر را در نهایت کیفیت تولید و با قیمت های مناسب در اختیار شما عزیزان قرا می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

آیا آب مقطر و آب دیونیزه یکسان هستند؟


آب دیونیزه شده (DI) آبی است که برای از بین بردن همه یون ها استفاده می شود . به طور معمول ، این بدان معنی است که تمام نمک های معدنی محلول است. آب مقطر به جوش می آید که تبخیر شود و مجدداً چگال شود و بیشتر ناخالصی ها را پشت سر بگذارد.

آب مقطر خالص یا دیونیزه شده کدام است؟

آب مقطر خالص یا دیونیزه شده کدام است؟
آب مقطر خالص یا دیونیزه شده کدام است؟


آب مقطر رایج ترین نوع آب تصفیه شده است و ممکن است غالباً با آب دیونیزه اشتباه گرفته شود ، اما مطمئناً این دو با یکدیگر متفاوت هستند. آب مقطر و آب دیونیزه شده هر دو برای نوشیدن مناسب هستند اما آب دیونیزه شده خالص تر است. آب مقطر برق را هدایت می کند .

تقطیر و دیونیزه شدن به هم شبیه هستند که هر دو فرآیند ناخالصی های یونی را حذف می کنند ، با این حال ، آب مقطر و آب دیونیزه شده (DI) یکسان نیستند و برای بسیاری از اهداف آزمایشگاهی قابل تعویض و جایگزینی نیستند.

 

آب مقطر دیونیزه نوعی آب نمک معدنی است که با استفاده از فرآیند تقطیر برای از بین بردن نمک و ذرات تصفیه می شود. معمولاً آب منبع جوشانده می شود و بخار جمع می شود و چگالش می شود تا آب مقطر به دست آید.

آب منبع برای تقطیر می تواند آب شیر باشد ، اما بیشتر از آب چشمه استفاده می شود. بیشتر مواد معدنی و برخی ناخالصی های دیگر هنگام مقطر بودن آب باقی می مانند ، اما خلوص آب منبع مهم است زیرا برخی ناخالصی ها (به عنوان مثال ، مواد آلی فرار ، جیوه) به همراه آب تبخیر می شوند.

روش تهیه آب دیونیزه

نحوه کار کردن آب دیونیزه
نحوه کار کردن آب دیونیزه

آب دیونیزه شده با جاری شدن آب شیر ، آب چشمه یا آب مقطر از طریق رزین با بار الکتریکی ساخته می شود. معمولاً از بستر تبادل یونی مخلوط با رزین های بار مثبت و منفی استفاده می شود. کاتیونها و آنیونها در تبادل آب با H + و OH- در رزینها ، H2O (آب) تولید می کنند.

از آنجائیکه آب دیونیزه واکنش پذیر است ، به محض قرار گرفتن در معرض هوا ، خواص آن تغییر می کند. آب دیونیزه شده هنگام تحویل دارای pH 7 است ، اما به محض تماس با دی اکسید کربن از هوا ، CO2 محلول در واکنش به تولید H + و HCO3- واکنش نشان می دهد و pH را به 5.6 نزدیک می کند.

دیونیزاسیون گونه های مولکولی (به عنوان مثال ، قند) یا ذرات ارگانیک غیر قابل شارژ (بیشتر باکتری ها ، ویروس ها) را از بین نمی برد.

آب دیونیزه + فروش

شرکت مروارید پارس دستجرد با بهره گیری از روش های کاملا صنعتی و بهداشتی و داشتن کنترل کیفی مستمر دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت  که با هدف تولید آب مقطر با بالاترین کیفیت و محصول در خور مصرف کننده ایرانی فعالیت می نماید.

کاربرد آب مقطر

پست الکترونیک:  pars.transport@yahoo.com

تلفن:  ۰۲۵-۳۷۷۵۳۲۳۸ / ۰۹۱۲۰۶۹۹۳۵۴

دورنگار:  ۰۲۵-۳۳۳۴۳۷۸۵

تلفن همراه:  سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۵۸۴۲۵۸۴۲

آب مقطر از کجا بخریم

آب دیونیزه چیست؟

زمانی که آب مقطر علاوه بر گذراندن سایر مراحل تقطیر به وسیله ی تبادلگر های یونی یا سایر روش ها یون زدایی شود، آب یون زدوده یا همان آب دیونیزه تولید می شود.

مزیت استفاده از آب دیونیزه چه می باشد؟

این نوع آب به دلیل اینکه خالص است در دستگاه های حرارتی و دیگ های بخار رسوب ایجاد نمی کند و باعث کاهش طول عمر دستگاه نمی شود.

معتبرترین مرکز خرید آب دیونیزه چه کسی است؟

شرکت مروارید پارس دستجرد تولیده کننده آب دیونیزه با کیفیت با استفاده از مدرن ترین دستگاه های تصفیه می باشد که امکان ارسال رایگان یک نمونه آب دیونیزه راجهت مشاهده و بررسی کیفیت برای مشتریان گرامی خود فراهم کرده است.

درباره ما

شرکت مروارید پارس تولید کننده و تامین کننده آب دمین و مقطر دارای بزرگترین شبکه حمل آب دمین و مقطر در کشور با شرایط استاندارد تولید و ارسال روزانه 300 هزار لیتر آب مقطر، دمین و آشامیدنی به سراسر کشور